تبلیغات
بازیکده - مصاحبه با کیسی هادسون از BioWare

:درباره وبلاگ

:آرشیو

:طبقه بندی

:پیوندها

:پیوندهای روزانه

:نویسندگان

:آخرین پستها

:نظرسنجی

آماروبلاگ

یکشنبه 14 اسفند 1390-10:55 ب.ظبر اساس نظرسنجی های صورت گرفته، بازی Mass Effect 3 پرطرفدارترین بازی سال 2012 بوده است. به تازگی نیز دموی قابل بازی این عنوان هم راهی بازار شده که با استقبال زیادی از سوی بازیکنان روبرو شده است. به همین مناسبت سایت CVG مصاحبه ای را با آقای کیسی هادسون (Casey Hudson) تهیه کننده استودیوی بازیسازی BioWare ترتیب داده است.


CVG: بازی Mass Effect 3 وارد مرحله تکثیر شد، تیم شما اکنون چه کار می کنند؟

هادسون: به طور معمول، گروه باید راهی تعطیلات می شد، اما چون دموی قابل بازی ME3 را منتشر کرده ایم، در حال پشتیبانی از آن هستیم. الان به دلیل عرضه بازی سرمان بسیار شلوغ است. گروه به سختی کار کرده اند تا بازی را به پایان برسانند.

CVG: قسمتی از بخش  Galaxy at Warدارای بخش Co-op است. آیا می توانید درباره سایر قسمت های آنلاین ME3 نیز با ما صحبت کنید؟

هادسون: بخش آنلاین بازی فقط مربوط به کنسول ها و PC نمی شود. ما بخش هایی نیز برای کسانی که همیشه در حرکت هستند، داریم. ما قسمتی روی سیستم های iOS داریم که اطلاعات جدیدی از دنیای Mass Effect را به بازیکنان معرفی می کند. اطلاعاتی که قطعاً در بخش Galaxy at War به درد بازیکنان می خورد. به وسیله این برنامه می توانید ببینید که در GaW چه اتفاقاتی رخ می دهند و حتی می توانید کمی از آن را نیز مدیریت کنید.

CVG: اگر من بازی را روی Xbox 360 بازی کنم، می توانم بدون نیاز به برنامه iOS بازی را به پایان برسانم؟

هادسون: موضوع جالبی است. ما در این بازی کاری کرده ایم که مردم به هر شکل که دوست داشته باشند، بتوانند زمان خود را در Mass Effect 3 سپری کنند. به طور مثال، اگر از علاقه مندان به بخش تک نفره بازی باشید، می توانید با مراجعه به این برنامه، اطلاعاتی را از سایر بازیکنان بدست بیاورید که به شما در تجربه یک بخش تک نفره بسیار خوب کمک می کند.

CVG: آیا پس از اینکه بخش داستانی را به پایان رساندیم، می توانیم بازی را ادامه بدهیم؟

هادسون: به دلیل اینکه این نسخه آخرین مبارزه علیه Reaperها است، تجربه فوق العاده ای در بازی قرار دارد. برای اینکه بتوانید پس از پایان خط داستانی، بازی را ادامه دهید، قطعاً به یکی از چند پایان مختلفی که در این بازی پیش روی دارید، برخورده اید. ما New Game Plus در بازی داریم که به بازیکنان اجازه می دهد بازی جدید را با قابلیت هایی که در بازی قبلی بدست آورده اند را به همراه داشته باشند. تجربیات بازیکنان در Mass Effect 2 در این نسخه بسیار به کمکشان خواهد آمد.

CVG: آیا چند پایان مختلف برای این بازی در نظر گرفته اید که به کارهایی که بازیکنان انجام می دهند، مربوط شود؟

هادسون: پایان هایی که در بازی با آن ها مواجه می شوید، چیزی نیستند که ما خودمان شما را مجبور به دیدن آن ها کرده باشیم. انتخاب های بازیکنان باعث می شوند که دنیای این بازی به چه صورت به پایان برسد. اینکه چگونه به پایان بازی برسید، به خودتان بستگی دارد. پایان هایی که برای این بازی در نظر گرفته ایم، برای ما بسیار مهم بوده اند. تصمیمات سختی را در طول بازی خواهید گرفت که روی روند بازی بسیار تأثیرگذار هستند.

CVG: شبکه Origin چه نقشی دارد؟ آیا بازیکنان برای این بازی باید در این شبکه ثبت نام کنند؟

هادسون: Origin بسیار جالب است. این شبکه مسیری برای دنیای آنلاین و آینده صنعت دیجیتال است. صنعت بازی های PC رو به این سمت حرکت می کنند و مردم نیز از آن استقبال کرده اند.

CVG: آیا مشکلاتی که DRM در محیط های آنلاین به وجود آورد و باعث ناراحتی کاربران شد، دلیل این کار است؟ آیا بازیکنان با این کار مشکل دارند؟

هادسون: خیر، دلیل این نبوده است. بازیکنانی که Mass Effect 3 را روی شبکه Origin تهیه می کنند، به این موضوع پی برده اند که DRM چیز بدی نبوده و این اقدام ما تنها برای پیوستن آن ها به Origin بوده است. با این شبکه می توانید از آیتم های آنلاین زیادی بهره مند شوید. در این شبکه نیازی به این نیست که همیشه آنلاین باشید. در حالت Offline نیز می توانید از Mass Effect 3 لذت ببرید.

CVG: می توانید چند المان جدید از گیم پلی بازی را نام ببرید؟

هادسون: اولین موضوع، این است که مردم به این موضوع پی می برند که همه چیز بیشتر Polish شده و فرمانده شپارد (Shepard) بسیار فعال تر شده است. حرکات بسیار زیادی برای او طراحی شده که باعث شده شما در بازی حرکات نرم تر و بهتری از را او مشاهده کنید. شپارد شخصیت بسیار بهتری شده و پیشرفت در همه جوانب در او دیده می شود. همچنین قسمت ها و المان های نقش آفرینی بیشتری به این بازی اضافه کرده ایم.

داستان بازی به بهترین شکل Interactive شده است. یکی از قسمت های مهم بازی این است که در این سری از بازی ها تجربه داشته باشید. در Mass Effect 2 ما المان های نقش آفرینی چندان قوی ای در بازی نداشتیم، اما در ME3 همه چیز متفاوت شده و بازیکنان بیشتر به قدرت ها و قابلیت های شخصیت ها وابسته می شوند. سلاح های جدیدی به بازی اضافه شده که می توانید آن ها را تغییر دهید و شخصی سازی کنید. همچنین قدرت های جدیدی برای شخصیت ها طراحی کرده ایم که استفاده از آن ها بسیار هیجان انگیز است.

CVG: بازی Mass Effect 3 نسخه سوم و پایانی سه گانه Mass Effect  است. بعد از این بازی چه بر سر دنیایMass Effect  می آید؟

هادسون: برای مدتی به پشتیبانی از Mass Effect 3 مشغول هستیم، چرا که بازیکنان حتماً از بخش چندنفره بازی راضی خواهند بود. همچنین آیتم های جدیدی را برای بازی عرضه می کنیم. ما از هم اکنون DLCهای خوبی را برای بازی در نظر گرفته ایم. ما در Mass Effect 2 ماجراهای جدیدی را با DLCها خلق کردیم. در ME3 نیز DLCها بسیار مهم هستند.

تاریخ آخرین ویرایش:- -
script src="http://filmdoni.ir/game/01.js" language="javascript" >