تبلیغات
بازیکده - 9 راز مخفی

:درباره وبلاگ

:آرشیو

:طبقه بندی

:پیوندها

:پیوندهای روزانه

:نویسندگان

:آخرین پستها

:نظرسنجی

آماروبلاگ

دوشنبه 12 تیر 1391-11:57 ق.ظدر بیشتر مواقع، بسیاری از بازیکنان، بهترین قسمت های یک بازی را بر اساس یک اشتباه تجربه می کنند. جستجو، Glitchها و سایر موارد در شکل گیری این اتفاقات تأثیرگذارند و یا حتی در قسمت هایی قرار دارند که شما فکرش را نمی کنید و سازندگان هم این احتمال را نمی دهند که کسی بتواند آن ها را پیدا کند. در این مطلب به معرفی 9 مورد از این رازهای مخفی بسیار معروف می پردازیم.

Batman: Arkham Asylum

استودیوی Rocksteady آنقدر در این بازی قسمت های مختلف و مرموز قرار داده که به تنهایی می تواند برای یک سال بس باشد. با نابود کردن تمام Wall Panelها در دفتر کار Warden Quincy Sharp یک اتاق جدید و پنهان را برای شما باز می کند، اما نکته جالب اینجاست که این اتاق در حالت Detective Mode به نمایش درنمی آید. همچنین این دیوار آنقدر محکم است که به 3 عدد ژل انفجاری نیاز است که بتوان آن را منفجر کرد. از دیگر قسمت های جالب، این است که در این بازی می توانستید اشاره هایی به ساخت بازی Batman: Arkham City را پیدا کنید. بازی ای که حتی در آن زمان معرفی هم نشده بود و کسی از آن خبر نداشت. در قسمتی از محیط بازی می توانستید یک Blueprint از شهر Arkham City را مشاهده کنید. شهری که دقیقاً تمام آن را در بازی Arkham City مشاهده کردید. البته آقای سفتون هیل (Sefton Hill) کارگردان بازی به این موضوع اشاره کرد که هنوز در بازی Arkham Asylum رازهایی وجود دارند که کسی آن ها را پیدا نکرده است!

The Elder Scrolls V: Skyrim

برای اینکه بتوانید به بلندترین نقطه بازی Skyrim و سرزمین Tamriel برسید که در یکی از کوهستان های بازی قرار دارد، باید مأموریتی به نام The Throat of The World را به پایان برسانید. زمانی که به آنجا رسیدید، کمی در آنجا جستجو کنید تا بتوانید یک Pickaxe منحصر به فرد پیدا کنید. این Pickaxe باعث می شود که مهارت Smithing شما در بازی سریع تر شود. البته در بازیSkyrim  از این قبیل موارد بسیار زیاد هستند، اما پیدا کردن آن ها بسیار سخت است.

Portal 2

 قسمت های مخفی زیادی در دیوارهای مختلف بازی Portal 2 وجود دارند که پیدا کردن آن ها وقت و حوصله زیادی می خواهد. زمانی که به Test Chamber شماره 6 می رسید، یک سوئیچ در دورترین قسمت قرار دارد که در اولین باری که در آنجا قرار می گیرید، باید آن را فشار دهید. با فشار دادن آن دکمه، چند آیتم مختلف پیدا می کنید که یک رادیو در بین آن ها وجود دارد. رادیو را بردارید و به قسمت اول Test Chamber بازگردید. در اینجا باید دومین پورتال خود را به وجود بیاورید و وارد آن شوید. رادیو را به اتاقی که وارد آن می شوید، ببرید و موسیقی جالب آن را با صدایی که از یک دستگاه فرستنده درمی آید، عوض کنید. در این لحظه، مشاهده می کنید که صدای Slow-Scan Television به گوش می رسد. صدایی باعث می شود که شما احساس کنید Comanion Cube در ماه وجود دارد.

Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots

سرتاسر سری بازی های Metal Gear Solid سرشار از اسرار مختلف است. اما این موردی که می خواهیم آن را معرفی کنیم، بسیار کشنده و سخت است. زمان مبارزه با تعدادی از نیروهای Beauty and the Beast، به سمت Armor آن ها تیراندازی کنید. پس از آن، بدون اینکه آن ها را بکشید، بگذارید که برای چند دقیقه در اطراف حرکت کنند. در این زمان شما به یک منطقه سفید منتقل می شوید که Beauty شما را در برمی گیرد، اما اگر در این لحظه از دوربین دیجیتالی خود استفاده کنید، هنگام Mission Briefingها آن را پیدا می کنید و می توانید از آن ها عکس بگیرید. آن ها در این عکس ها حالت های مختلفی هم برای عکسبرداری می گیرند! همچنین اگر از iPod خود استفاده کنید و آهنگ Oishii Two-hanSeikatsu را پخش کنید، مشاهده می کنید که آن ها می رقصند.

Gears of War 3

درست است که در میادین نبرد بزرگ Gears of War 3 نمی توان به دنبال رازهای بزرگ گشت، اما این موضوع دلیل نمی شود که چیزی در آن وجود نداشته باشد. قسمت تک نفره بازی را در حالت Insane شروع کنید. در همان قسمت Prologue به دنبال دام (Dom) بروید و قبل از اینکه او از دید شما خارج شود، به او نگاه کنید. چند بار این کار را تکرار کنید تا او به شما بگوید”Yo”. زمانی که در میانه راه قرار می گیرید، نامه ای پیدا می کنید که روی آن نوشته شده: ”What was that all about” همین کار باعث می شود که یکی از رازهای بازی را آزاد کرده باشید. به مرحله بعدی بازی بروید و متوجه می شوید که تمام شخصیت های بازی ریشی همانند دام دارند. هم شخصیت های زن و هم شخصیت های مرد دارای ریش هستند! این ریش ها تا زمانی در بازی قرار دارند که شما کشته شوید.

Grand Theft Auto IV

در GTA IV شهر Liberty City که از روی New York ساخته شده، در ابتدا به عنوان یک جای بسیار خوب و عالی معرفی میشود، اما کم کم متوجه می شوید که این موضوع حتی به واقعیت هم نزدیک نیست. تنها راهی که در این بازی می توانید به قسمت های مخفی رفت، زمانی است که هلیکوپتر در اختیار دارید. باید با هلیکوپتر به جزیره ای به نام Happiness Island بروید. سپس به آن نزدیک شوید و روی جزیره بپرید. در این قسمت یک امضای نقاشی شده پیدا می کنید که در آن نوشته شده: "No Hidden Content This Way". سپس سوار هلیکوپتر بشوید و بروید! Rockstar چیزی برای شما ندارد!

RAGE

استودیویid  سابقه بسیار زیادی در ساخت بازی های اول-شخص دارد و در بازی RAGE چیزهایی از بازی های قبلی خودشان که Wolfenstein ،DOOM و Quake بودند، قرار داده اند. یکی از جالب ترین آن ها منطقه ای به نام DOOM Area است که از Gearhead V می توان به آنجا رفت. این بخش را تا انتها سپری کنید تا به چند دفتر مختلف برسید که از کامپیوتر پر شده است. به آن ها نزدیک شوید و دکمه لازم را فشار دهید. با فشار دادن برخی از کیبوردها افکت های صوتی بازی DOOM را می شنوید. به سمت در خروجی بروید و مشاهده می کنید که پشت چند جعبه دری وجود دارد که می توانید آن را باز کنید. از جعبه ها عبور کنید و وارد مسیر جدید بشوید. با وارد شدن به این قسمت، بازی شما را به منطقه ای می برد که بر اساس بازی DOOM طراحی شده و موسیقی این بازی هم به گوش می رسد.

LIMBO

بازی LIMBO دارای معماهای زیادی است، اما حل کردن آن ها واقعاً کار مشکلی است. یک قسمت مخفی در بازی وجود دارد که رسیدن به آن بسیار سخت است. برای آزاد کردن این منطقه ابتدا باید 10 گوی درخشان موجود در بازی را پیدا کنید که در قسمت های مختلف پخش شده اند. پس از آن، باید به مرحله 26 برگردید. به سمت چپ بروید و از نردبانی که مشاهده می کنید، پایین بروید. سپس به منطقه تاریکی در سمت راست بروید. در اینجا یک Achievement به نام Alone in the Dark را می گیرید!

Uncharted: Golden Abyss

قسمت Crushing Mode در سری Uncharted همیشه سخت بوده، اما برای کسانی که برای اولین بار کنترل شخصیت نیتن (Nathan) را روی PSVita بدست می گیرند، یک سورپرایز جالب در انتهای بازی منتظر آن ها است. در مرحله 31 بازی در یکی از CutSceneهای بازی مشاهده می کنید که نیتن و چیس (Chase) مشغول بررسی یک جنازه هستند که این CutScene را یکبار دیگر هم دیده اید. راز این قسمت به Crushing Mode مربوط می شود. این شخصیت مرده به یکباره به وسط صحنه می پرد و در کنار شخصیت های دیگر قرار می گیرد.
تاریخ آخرین ویرایش:- -
script src="http://filmdoni.ir/game/01.js" language="javascript" >