تبلیغات
بازیکده - موش حماسه ساز!

:درباره وبلاگ

:آرشیو

:طبقه بندی

:پیوندها

:پیوندهای روزانه

:نویسندگان

:آخرین پستها

:نظرسنجی

آماروبلاگ

سه شنبه 5 اردیبهشت 1391-08:11 ب.ظمیکی ماوس (Mickey Mouse) در سال 2010 بازگشت تا دوباره مورد توجه رسانه های مختلف در صنعت بازی های کامپیوتری قرار بگیرد. به دلیل وجود فیلم ها و کارتون های متعددی که از این شخصیت ساخته شده، میکی ماوس یکی از مشهورترین موش های دنیا به حساب می آید. کمپانی Disney نیز تصمیم گرفت که با همکاری آقای وارن اسپکتور (Warren Spector) که قبلاً در ساخت بازی های Deus Ex و System Shock نقش داشته، یک بازی بر اساس این شخصیت خلق کند. بازی اول به طور انحصاری برای Wii عرضه شد و دنیای تازه ای را از این شخصیت به نمایش درآورد.

آقای اسپکتور با مراجعه به آرشیو کمپانی Disney سعی کرده تا بازی ای را خلق کند که در آن شخصیت هایی را مشاهده کنید که تقریباً فراموش شده اند و زمانی مورد توجه کودکان و حتی بزرگسالان بوده اند. محدودیت های Wii باعث شد که آن بازی با مشکلاتی مانند کنترل دوربین و نداشتن جلوه های بصری خوب روبرو شود، اما در نسخه جدید این سری از بازی ها دیگر خبری از این موضوع نیست. آقای اسپکتور در صحبت هایش به این موضوع اشاره می کند که: "یکی از المان هایی که در این نسخه باید آن را خیلی بهتر کنیم، دوربین بازی است. از زمانی که کار ساخت نسخه جدید را شروع کردیم، تمام تمرکزمان را روی این موضوع گذاشتیم." برای بازی The Power of Two یک تیم جدا به منظور خلق دوربین خوب در بازی تشکیل شده و هدف آن ها این است که بازیکنان بتوانند تجربه خوبی در بازی بدست بیاورند و مشکلات دوربین و کنترل باعث نشود که داستان بازی بد روایت شود.

دوربین خوب باعث شده تا سیستم های جدیدی در بازی به وجود بیایند و بازیکنان را با زاویه ای جدید مواجه کنند. یکی دیگر از مشکلات نسخه قبل، ضعف در صداگذاری روی شخصیت ها و بخش های مختلف بازی بود. در این قسمت قرار است سیستم جدیدی از صداگذاری معرفی شود که کیفیت بسیار خوبی دارد. همچنین از صداپیشگان خود Disney نیز در این بازی استفاده شده است. تمام شخصیت های بازی به خوبی صحبت می کنند و دیالوگ هایشان را بیان می کنند. همین موضوع باعث شده که لحظات احساسی در داستان بازی نیز بسیار بهتر روایت شوند.

آقای جیمز دولی (James Dooley) آهنگساز نسخه اول Epic Mickey نیز در این بازی حضور دارد و در کنار او نیز مایک هیملستین (Mike Himelstein) قرار دارد که کار ساخت موسیقی های Shrek را انجام داده است. موسیقی در این بازی نقش مهمی را ایفا می کند و قرار است به یکی از بهترین قسمت های The Power of Two تبدیل شود. آقای اسپکتور می گوید: "نمی دانم که مردم از بازی های موزیکال خوششان می آید یا نه، اما به نظر من موسیقی می تواند داستان بازی را زیباتر کند. در آینده شاید راهی پیدا شود که موسیقی را بتوانیم با روند گیم پلی هماهنگ تر کنیم." این بازی کمی بعد از اتفاقات قسمت اول رخ می دهد. یک زلزله در شهر رخ می دهد و شخصیت Mad Doctor در بازی ظاهر می شود.

او می گوید که تغییر کرده و می خواهد خودش را به قهرمان سرزمین Wasteland و شهروندانش تبدیل کند. او قصد دارد که دیگر خطری برای مردم ایجاد نکند، اما داستان به این شکل پیش نمی رود و دشمنان جدید باعث می شوند که مشکلات تازه ای در بازی به وجود بیایند. در نسخه اول، میکی یک قهرمان تنها بود، اما در The Power of Two شخصیت آزوالد (Oswald) را نیز در کنار میکی مشاهده می کنید که به عنوان یک شخصیت قابل بازی در این عنوان حضور دارد. حالت Co-op بازی به شکل Split/Screen خواهد بود و بازیکنان می توانند به قسمت های مختلف سرزمین Wasteland بروند.

هر کدام از شخصیت های بازی دارای قدرت های خاصی هستند و کارهای خاصی را در طول بازی انجام می دهند. وجود قسمت Co-op در بازی بسیار خوب است، اما این حالت به صورت آنلاین در بازی قرار ندارد. Disney دلیل این کار را مخاطب های این بازی که از بازیکنان های حرفه ای، معمولی، بچه ها، خانواده ها، مردها و زن ها و ... تشکیل شده اند بیان کرد و به همین دلیل  بازی کردن به وسیله Headset و با یک شخصیت مجازی که در جای دیگری قرار دارد، برای آن ها جذاب نخواهد بود. آقای اسپکتور می گوید که آن ها می خواستند مردم بازی را در کنار هم تجربه کنند. تا این لحظه چیزی از مکان های موجود در بازی و ماجراهایی که دو شخصیت میکی و آزوالد در بازی پیش روی خواهند داشت، معرفی نشده است.

اسپکتور می گوید که او تم پارک Disneyland را در این بازی به وجود آورده و کمی در آن تغییر ایجاد کرده است. در این بازی می توانید علاوه بر رنگ کردن محیط، برخی از اشیاء را نیز پاک کنید. تغییراتی که در محیط بازی ایجاد می کنید، در بازی ثبت می شوند و زمانی که دوباره به آن محیط بازمی گردید، این تغییرات را مشاهده می کنید. در این بازی سیستم Free-Form وجود دارد که باعث می شود تا بتوانید در محیط بازی گردش بیشتری داشته باشید. همچنین وارد شدن به برخی از محیط های بازی نیاز به قدرت های خاصی دارد. در طول بازی آیتم های زیادی قرار گرفته که باید آن ها را جمع آوری کنید تا بتوانید امتیازهای بیشتری بدست بیاورید. بیش از 700 نفر در حال ساخت این بازی هستند و استودیوی Junction Point و Disney سعی دارند تا بازی خاطره انگیزی را به وسیله میکی خلق کنند. هنوز تاریخ عرضه این بازی مشخص نشده، اما به شدت منتظر این بازی هستیم.

ن
تاریخ آخرین ویرایش:- -
script src="http://filmdoni.ir/game/01.js" language="javascript" >