تبلیغات
بازیکده - زمانی برای مسابقه و خلاقیت

:درباره وبلاگ

:آرشیو

:طبقه بندی

:پیوندها

:پیوندهای روزانه

:نویسندگان

:آخرین پستها

:نظرسنجی

آماروبلاگ

پنجشنبه 24 فروردین 1391-06:19 ب.ظدر سال 2009 استودیوی بازیسازی RedLynx بازی Trials HD را راهی بازار کرد که در آن زمان توانست 500 هزار نسخه فروش کند. اکنون که در سال 2012 قرار داریم، آن بازی بیش از 2 میلیون نسخه به صورت دانلودی فروش داشته و همین موضوع باعث شد که Trials HD به موفق ترین بازی شبکه XBLA تبدیل شود. موفقیت این بازی باعث شد تا سازندگان آن با حفظ المان های موفقیت آمیز، دست به ساخت نسخه دوم آن بزنند. در این بازی یک Leaderboard قرار گرفته تا بازیکنان بتوانند رکورد خود را با سایر بازیکنان مقایسه کنند. همچنین امکان خلق مسیرهای جدید نیز در بازی قرار گرفته تا بازیکنان بتوانند مسیرهای دلخواه خودشان را خلق کنند و آن ها را با دوستانشان بازی کنند.

محیط های بازی دستخوش تغییرات خوبی شده، اما همچنان مانند نسخه قبلی طراحی شده اند. همچنان سختی نسخه قبلی در این بازی نیز وجود دارد. در بازی Trials Evolution که قرار است در بهار راهی بازار شود، بازیکنان با یک عنوان بسیار خوب روبرو خواهند شد. اضافه شدن بخش آنلاین و خلق مسیرهای مختلف توسط بازیکنان، این بازی را بسیار جذاب تر از نسخه قبلی کرده است. همین المان ها باعث شده که خیلی ها از هم اکنون به این موضوع اشاره کنند که این بازی می تواند به راحتی فروش نسخه قبلی اش را نیز پشت سر بگذارد. در این بازی همچنان با فیزیک قابل ملاحظه ای مواجه خواهید شد.

گرافیک بازی نیز بسیار بهتر شده و بازیکنان در این بازی با مناظر پس زمینه بسیار بهتر و جلوه های ویژه نفس گیر روبرو خواهند شد. بیش از 60 نقشه بسیار بزرگ برای این بازی طراحی شده که بیش از 8 کلیومتر خواهند بود. در طول این مسیرها از دهکده ها، رودخانه ها و جاده های مختلفی عبور خواهید کرد. یکی از مرحله های بازی Downhill Dominator نام دارد که بازیکنان در آن با مسیرهای چوبی و پرش های بسیار بلند مواجه خواهند شد. روند بازی همچنان به صورت چپ به راست است و بازیکنان با گیم پلی ای همانند نسخه قبل مواجه خواهند بود. یکی دیگر از مرحله های بازی که در نوع خودش جالب توجه است، مرحله ای است که از روی فیلم Saving Private Ryan ساخته شده و در اوماها رخ می دهد.

در طول این مسیر با سنگرهایی که توسط آلمانی ها ساخته شده اند نیز روبرو می شوید. البته اگر بازیکنان در این بازی هیچ علاقه ای به قسمت چندنفره و ساخت مسیرهای مختلف نداشته باشند، باز هم به اختلاف نسخه قبلی با این بازی پی خواهند برد. Trials Evolution را می توان در حالت آفلاین به صورت چهار نفره بازی کرد، اما در حالت آنلاین می توانید این بازی را به صورت 12 نفره تجربه کنید. در این قسمت ها اگر از صفحه بازی جا بمانید، بازی شما را به کمی جلوتر خواهد فرستاد، اما کمی از امتیاز شما را کم خواهد کرد. مسابقه های بازی سرشار از هیجان هستند و بازیکنان باید در طول مسابقه دست به رسیک های زیادی بزنند تا بتوانند به مقام اول دست پیدا کنند.

حتی در آخرین لحظه های یک مسابقه نیز می توانید از سایر بازیکنان پیشی بگیرید و اول شوید. در بازی قابلیتی به نام Bailout قرار دارد که بازیکنان به وسیله آن می توانند به صورت نامرئی رانندگی کنند و برخوردی با المان های قرار گرفته در محیط نداشته باشند. البته این امکان دارای میزان محدودی است و اگر از آن زود استفاده کنید، در قسمت های مهم بازی از آن بی بهره خواهید ماند. در زمانی که به صورت چهار نفره بازی می کنید، در چهار مسیر مختلف که در کنار یکدیگر قرار دارند، به مسابقه با سایرین خواهید پرداخت. در قسمت آنلاین می توانید به صورت Ranked Match و Unranked Match بازی کنید.

یکی دیگر از بخش های بازی این است که در مسیری یک خطی، با یک روح به صورت Real-Time مسابقه می دهید و باید از او سبقت بگیرید. البته این روح نماد یک بازیکن آنلاین است که در مکانی دیگر با شما مسابقه می دهد. در قسمت ساخت مسیرهای مختلف با دو نوع ویرایشگر روبرو خواهید بود. ویرایشگر ساده بازی به شما این امکان را می دهد که مسیرهای دلخواه را خلق کنید. می توانید ابتدا و انتهای مسیر را مشخص کنید، مسیرهایی با ریل راه آهن درست کنید، پل های متعددی برای پرش های بسیار بلند در بین مسیر قرار دهید و به هر صورت که مایل باشید، می توانید هیجان بازی را برای خود افزایش دهید. حتی می توانید در این قسمت ها از رنگ های دلخواه خود نیز استفاده کنید. ویرایشگر دیگر بازی، بسیار حرفه ای خواهد بود و ابزاری را پیش روی شما قرار می دهد که خود استودیوی RedLynx از آن برای ساخت مسیرها استفاده کرده است.

در این قسمت حتی بخشی برای Script نیز در نظر گرفته شده که در آن می توانید دست به کارهای شگفت انگیزی بزنید. با استفاده از این ویرایشگر می توانید تنظیمات دوربین را نیز تغییر دهید. در این حالت کنترل کاملی روی دوربین بازی خواهید داشت و می توانید مسیری را با دوربین مورد علاقه خود خلق کنید. با وجود داشتن چنین قابلیت هایی می توان این بخش را همانند قسمت ساخت و ساز در بازی LittleBigPlanet 2 دانست. با کمی خلاقیت می توان یک بازی بسیار عالی را تجربه کنید. حتی در دمویی که از این بازی به نمایش درآمد، بازیکنان مختلف توانسته بودند مدهایی با حالت اول-شخص و حتی مدهای تیراندازی از دید اول-شخص و یک بازی دو بعدی مانند Angry Birds خلق کنند.

تاریخ آخرین ویرایش:پنجشنبه 24 فروردین 1391 06:28 ب.ظ
script src="http://filmdoni.ir/game/01.js" language="javascript" >